Książka Wojciecha Cejrowskiego w miedzichowskim DKK

Dodano: 01.03.2018
 20 lutego odbyło się kolejne spotkanie miedzichowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tym razem nasi klubowicze zajęli się omawianiem książki Wojciecha Cejrowskiego „Wyspa na prerii”.
Akcja książki rozgrywa się na amerykańskiej prerii i jak pisze sam autor: rzecz dzieje się współcześnie, w Arizonie, przy granicy z Meksykiem. Autor podkreśla również, że Dziki Zachód dawno przestał być dziki, ale mieszkańcy prerii wciąż o tym zapominają.
Wojciech Cejrowski na niecałych trzystu stronach przekazał tyle wiedzy merytorycznej na temat Arizony oraz podzielił się swoim doświadczeniem, że my również wzbogaciliśmy wiedzę o nowe fakty na temat amerykańskiej prerii.
Spotkaniu towarzyszyły relacje i anegdoty klubowiczów z wizyt w Ameryce oraz historia pewnego kowbojskiego kapelusza, będącego w posiadaniu jednego z naszych klubowiczów.
W trakcie czytania, książka dostarczyła naszym klubowiczom mnóstwo pozytywnych emocji, sprawił, że zapragnęli zamieszkać na prerii, by nie zamartwiać się codziennością, a za jedyny kłopot mieć brak odwiedzin kojotów.
Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu, które odbędzie się 20 marca.

Wojciech Cejrowski „ Wyspa na prerii”
Do małego miasteczka
-gdzieś na peryferiach Arizony
-gdzie preria mówi nam dobranoc
- gdzie zatrzymał się czas
Zjawia się nasz bohater- autor tej przygodowej powieści.
I co nam proponuje- kawałek Dzikiego Zachodu i to od zaraz.
Snuje opowieść o życiu od „podszewki”. Musi poradzić sobie i z przyrodą i lokalną społecznością.
Na zasadzie prób i błędów powoli wtapia się w tą niezwykłą codzienność. Odkrywa tajemnice ludzi i prerii. Pokazuje nam, jak radował się z codziennego, zwykłego życia, a przede wszystkim jak cieszyć się z wolności.
Bo W.C. jak sam mówi, jest „Królem wolności”, w tym zakątku prerii znajduje spokój i „ciszę”.
Powieść czyta się bardzo dobrze, jednym tchem, a powiewu świeżości dodają opisy przyrody.
Gorąco polecam.
Lidia Tomaszewska