Zapraszamy na darmowe kursy komputerowe w bibliotece w Bolewicach

Dodano: 11.01.2018
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach kompetencji cyfrowych w ramach projektu „Podnieś swoje cyfrowe kompetencje - to takie proste!”

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pełnoletnie w wieku 25l.-74l., które mieszkają na terenie województwa wielkopolskiego, posiadające co najwyżej wykształcenie średnie, chcących zdobyć nowe umiejętności, podnieść swoje kwalifikacje z zakresu obsługi komputera, sieci Internet, systemu Windows, edytora tekstu (MS WORD) oraz arkusza kalkulacyjnego (MS Excel) jak również mieć możliwość zdobycia certyfikatu wydanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Zapraszamy w szczególności osoby powyżej 50 roku życia, bezrobotne, bierne zawodowo z wykształceniem co najwyżej średnim.
Projekt i wsparcie kierowane jest szczególnie do tych osób, które chcą podwyższyć swój poziom wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi komputera, tak by stać się bardziej atrakcyjnym na rynku pracy potencjalnie poszukiwanym przez pracodawcę pracownikiem.

Z drugiej strony jest to ciekawa propozycja dla osób w wieku 25l.-74l., która umożliwia podwyższenie ich kwalifikacji zawodowych, a także uzupełnienie swojej edukacji w postaci samokształcenia, które nie wymagają ponoszenia kosztów finansowych.

Kurs e-Obywatel obejmuje m.in takie tematy jak:
• podstawy pracy z komputerem
• postawy pracy w sieci
• bezpieczeństwo w sieci
• szukanie informacji w Internecie
• zakupy w sieci Internet
• komunikacja poprzez Internet

Kurs ECDL BASE - obejmuje następującą tematykę:
• podstawy pracy z komputerem w tym praca na plikach, eksploarotor Windows, kopiowanie i wklejanie
• postawy pracy w sieci Interner - wysyłka poczty elektronicznej, wypełnianie formularzy, zasady bezpieczeństwa
• obsługa edytora tekstów - wklejanie treści, kopiowanie, praca z tabelami, obrazkami, edycja, korespondencja seryjna
• praca na arkuszu kalkulacyjnym - podstawowe formuły, praca na arkuszach, edycja, tworzenie wykresów

Wszystkie kursy realizowane są w formie 60 godzin szkoleniowych dla poszczególnej grupy osób.
Każdy uczestnik będzie pracował na własnym, mobilnym stanowisku komputerowym. Przewidywana grupa szkoleniowa to co najmniej 8 osób -maksymalnie 12.
W trakcie całego szkolenia do dyspozycji uczestników pozostaje trener prowadzący wykłady, służący pomocą w sprawach związanych z wykonywanymi na komputerze zadaniami oraz sprawami administracyjnymi.

Wszystkie szkolenia są w pełni bezpłatne.
Zapisy w bibliotece w Bolewicach do dnia 26 stycznia br.
Kontakt : 61 44 117 18 61 44 10 200