Świat zabaw z żółwiem Franklinem

Dodano: 25.04.2018
Wraz z wiosną w bibliotekach w Miedzichowie i filii w Bolewicach w ramach projektu BGK: „Biblioteka w plenerze - czytamy, oglądamy oraz przedstawiamy ” 6 kwietnia gościliśmy żółwia Franklina - bohatera serii książeczek dla najmłodszych, autorstwa Paulette Bourgeois – kanadyjskiej pisarki dla dzieci, twórczyni postaci żółwia Franklina. W rolę żółwia Franklina wcielił się Piotr Witoń, który porwał dzieci w niesamowitą podróż do świata książek oraz wyobraźni. Na podstawie przeczytanych, krótkich fragmentów kilku opowiadań z serii Franklin przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miedzichowie oraz uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bolewicach przedstawiali sceny z książek o których wcześniej usłyszeli . Byli w lesie i na polanie, spacerowali, głaskali sarnę, zbierali kwiaty. Dzieci już wiedzą, jak wiele zabawy można wymyślać na podstawie książek napisanych z myślą o nich. Dla wszystkich, którzy wypożyczą  w bibliotekach książki z serii Franklin czeka niespodziaka.

„ Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „ Na dobry początek”.