„Grajcie dudki, a wesoło!”, czyli ostatnie spotkanie z Alfabetem Tradycji

drukuj
W poniedziałek, 26 listopada, trzecim i ostatnim spotkaniem z  zakończyliśmy niezwykłą przygodę z projektem „Alfabet tradycji – Wielkopolska”. Tym razem, ze znaną nam już Grupą Animacyjną Mozaika, dzieci z ze Szkoły Podstawowej im Powstańców Wlkp. w Miedzichowie i Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach poznawały tradycje Bizkupizny. Autentyczni muzycy ludowi, jakimi byli Julia Hampelska i Krzysztof Polowczyk, zabrali wszystkich w muzyczną podróż po tradycjach malowniczej Bizkupizny. Tak jak poprzednimi razy, dzieci otrzymały kolorowe karty pracy z zadaniami związanymi ze spotkaniem. Wszytko to pod hasłem „Grajcie dudki, a wesoło!” Z wielką przyjemnością gościliśmy również przedstawicielkę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu, specjalistkę w zakresie wiedzy o regionie i opiekunkę projektu „Alfabet Tradycji– Wielkopolska”, Panią Grażynę Matuszak.

Trzeba przyznać, że ciężko jest się żegnać z tak fantastycznymi spotkaniami edukacyjnymi, dlatego wraz z dziećmi dziękujemy zarówno Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu, grupie Mozaika i fantastycznym muzykom ludowym, po cichu licząc, że Alfabet Tradycji zagości w progach naszych bibliotek raz jeszcze.

Projekt Alfabet Tradycji realizowany jest przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu i dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content