“Sztuka kobiecości” to zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. Dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z doświadczoną, a także słynącą z ciętego języka i poczucia humoru lekarką o tym wszystkim, co się na kobiecość składa. O tym, co konkretnie kobiety mają między nogami. O piersiach, ich kształcie i dlaczego nie są niczym specjalnym. O orgazmach, mięśniach Kegla i libido. O punkcie G i seksie, który z wiekiem nabiera smaku. Ale ponieważ ciało to tylko część kobiecości, Doktor Wróbel opowiada też o stresie, wychowywaniu dzieci, wreszcie o budowaniu dobrych związków.
Dodatkami do błyskotliwych rozmów są mini przewodnik po antykoncepcji, zestawienie najczęstszych dolegliwości ginekologicznych oraz zmian zachodzących w ciele kobiety wraz z upływem czasu.
Dwie kobiety, które prowadzą bloga www.wazniejszenizseks.pl napisały poradnik dla kobiet i dla mężczyzn. Bardzo bym chciała, żeby płeć brzydka też poznała jaki sekret tkwi w kobiecości i czym właściwie ona jest.
“Seks nie zaczyna się w sypialni.. Zaczyna się od tego jak o sobie myślisz. Jeśli nie lubisz siebie, nigdy nie polubisz seksu.”
Jeśli myślisz w tym momencie, nie czytam poradników, nie czytam o seksie – STOP – to nie jest taka książka. Mnie, prawie 40-latkę, zaskoczyła na wielu płaszczyznach i otworzyła mi oczy na bardzo wiele spraw. Sam seks zajmuje tylko jeden rozdział, cała książka napisana w formie wywiadu dotyka innych niezwykle ważnych spraw. To nie jest kolejny poradnik o pozycjach, orgazmach i tego jak wprowadzić w życie nasze własne 50 Twarzy Greya.
Ta książka jest zupełnie inna, delikatna, subtelna, a z drugiej strony zawiera w sobie cenne uwagi dla nas, kobiet, na każdy dzień. Odpowiedzi pani doktor są bardzo plastyczne, co według mnie w lepszy sposób dociera do naszych kobiecych mózgów.
“Pożądanie u mężczyzn zwykłe działa jak ciężki wózek toczący się z góry – trudno zatrzymać ten proces. U nas – jak spacerówka na prostej drodze, trzeba popychać i pomagać, bo byle kamień wytrąca ją z biegu. Tak mamy i już.”
Książka bardzo sensualna, wyważona, otwierająca oczy na wiele aspektów kobiecości. Dlaczego opisując faceta piszemy o jego cechach charakteru, a kobietę sprowadza się tylko do wyglądu zewnętrznego?
“Życie to nie szkoła, nie ma znaczenia, że zbierasz ze wszystkiego celujące, skoro nie jesteś szczęśliwa.”
“Sztuka kobiecości” to trzecia książka w serii po “Sztuce kochania” i “Sztuce obsługi penisa”.