Blog Archives

Aktualności, Aktualności UTW, Strona główna,

Miedzichowo pożegnało ostatki z przytupem


W pierwszą niedzielę marca 2019 r., czyli ostatki do Miedzichowa zawitał, Wędrowny Zakład Kultury, który realizuje projekty w ramach Stowarzyszenia Krotochwile . Poza popołudniowymi animacjami dla dzieci, Kapela Towarzyska, wzięła sobie za punkt honoru, stworzenie prawdziwego wiejskiego wieczoru dla mieszkańców. Tak też się stało.
Muzycy w składzie Dominika Oczepa (skrzypce), Witold Roy Zalewski (akordeon, taniec), Piotr Rogaliński (baraban, bęben obręczowy, taniec), wygrywali przeróżne utwory, od ludowych przyśpiewek, przez
oberki, mazurki, polki, aż po wielkopolski wiwat, którego swoją drogą uczył nas pan Piotr. Nie zabrakło też tańców dla dzieci takich jak polka Ойра ойра ( Ojra ojra ). Na parkiecie znalazło się wielu chętnych do tańca, zwłaszcza młodych. Ci bardziej wstydliwi natomiast, korzystając ze śpiewników ludowych, podśpiewywali im do tańca. A skoro wieczór miał być prawdziwie wiejski, nie mogło zabraknąć czegoś dla podniebienia.
Urokowi całej zabawy dodawała prawdziwa drewniana podłoga, także możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że w Miedzichowie odbyła się prawdziwa potańcówka na dechach. Wiejski wieczór zakończył się pełnym sukcesem, a i małą niespodzianką dla obecnych na nim pań. I tak, z racji zbliżającego się święta kobiet, pan sołtys Henryk Waiman i zgromadzeni na potańcówce panowie, wręczyli wszystkim paniom oraz panienkom, żółte tulipany i wraz z kapelą odśpiewali tradycyjne “sto lat”.

Tak zakończył się wieczór pełen wrażeń, a my mamy nadzieję, że Wędrowny Zakład Kultury odwiedzi nas jeszcze w przyszłości.

about-me
Slider 1,

tadek wpis

to jest treśc wpisu testowego tadek wpis – przy okazji test slidera z obrazka wyróżniającego

Skip to content