Blog Archives

Aktualności, Aktualności UTW, Strona główna,

“Serce nie siwieje”. Spotkanie z Hanną Bulińską-Stecyszyn

Pod tym hasłem, 14 maja 2024 roku, Srebrne Panie z Dyskusyjnych Klubów Książki z Bolewic i Miedzichowa finiszowały na mecie Tygodnia Bibliotek. W roli liderki oraz terapeutki głowy i ducha w sposób cudowny i skuteczny wystąpiła już po raz drugi w naszej bibliotece pisarka Hanna Bulińska-Steczyszyn. Bardzo bogate rozmowy, zainspirowane m.in. jej wspomnieniową książką o matce zatytyłowanej “Pelunia” dowiodły, że każda z pań miała swoją “Pelunię”, a czas powojennych “peluniowych matek” staje się coraz bardziej odległą historią. Jeszcze tylko nasze, pamiętające go pokolenie, może ocalić te rodzinne sagi od zapomnienia. Część druga terapii skupiła się na sferze sercowych emocji, pragnień, planów, marzeń… i to bez względu na wiek – tęsknot wiecznie młodych i najczęściej będących w opozycji do rozumu. Mądra głowa i doświadczenie mówi tak, a szalone serce pragnie inaczej… Była terapia ogólna, terapia w grupach, terapia indywidualna, a wszystkie rozmowy odważne i szczere, zainspirowane ostatnio wydaną książką zaprzyjaźnionej z nami pisarki -“Serce nie siwieje”. Słodkości i napitki dodatkowo rozmiękczały atmosferę. Posdumowując krótko – było CUDOWNIE, nostalgicznie, ale i radośnie. Ponad dwugodzinny seans terapeutyczny okazał się skuteczny i zaplanowano już kolejny. Dziękujemy naszemu gościowi – pani Hannie Bulińskiej-Stecyszyn, dziękujemy też aktywnej ekipie z naszej biblioteki. Poniższe fotografie dokumentują, że to, co powyżej, jest prawdą.

/oprac. Z.Krupa/

Aktualności, Aktualności UTW, Strona główna,

Miedzichowo pożegnało ostatki z przytupem


W pierwszą niedzielę marca 2019 r., czyli ostatki do Miedzichowa zawitał, Wędrowny Zakład Kultury, który realizuje projekty w ramach Stowarzyszenia Krotochwile . Poza popołudniowymi animacjami dla dzieci, Kapela Towarzyska, wzięła sobie za punkt honoru, stworzenie prawdziwego wiejskiego wieczoru dla mieszkańców. Tak też się stało.
Muzycy w składzie Dominika Oczepa (skrzypce), Witold Roy Zalewski (akordeon, taniec), Piotr Rogaliński (baraban, bęben obręczowy, taniec), wygrywali przeróżne utwory, od ludowych przyśpiewek, przez
oberki, mazurki, polki, aż po wielkopolski wiwat, którego swoją drogą uczył nas pan Piotr. Nie zabrakło też tańców dla dzieci takich jak polka Ойра ойра ( Ojra ojra ). Na parkiecie znalazło się wielu chętnych do tańca, zwłaszcza młodych. Ci bardziej wstydliwi natomiast, korzystając ze śpiewników ludowych, podśpiewywali im do tańca. A skoro wieczór miał być prawdziwie wiejski, nie mogło zabraknąć czegoś dla podniebienia.
Urokowi całej zabawy dodawała prawdziwa drewniana podłoga, także możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że w Miedzichowie odbyła się prawdziwa potańcówka na dechach. Wiejski wieczór zakończył się pełnym sukcesem, a i małą niespodzianką dla obecnych na nim pań. I tak, z racji zbliżającego się święta kobiet, pan sołtys Henryk Waiman i zgromadzeni na potańcówce panowie, wręczyli wszystkim paniom oraz panienkom, żółte tulipany i wraz z kapelą odśpiewali tradycyjne “sto lat”.

Tak zakończył się wieczór pełen wrażeń, a my mamy nadzieję, że Wędrowny Zakład Kultury odwiedzi nas jeszcze w przyszłości.

about-me
Slider 1,

tadek wpis

to jest treśc wpisu testowego tadek wpis – przy okazji test slidera z obrazka wyróżniającego

Skip to content