Już 1 grudnia, w ramach UTW, wybieramy się na basen do Hotelu Nawigator w Zbąszyniu. Wyruszamy z Miedzichowa o 8.30, z Bolewic o 8.45. Zbiórki jak zawsze przy placówkach Banku Spółdzielczego.
Naszych dwóch sponsorów Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tj. Nadleśnictwo Bolewice oraz Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu odwiedzili: dziekan – pan Michał Tybiszewski z panią Stefania Drobnik – członkinią Rady Programowej MUTW. Nasz folder z zakładką i medal specjalnie wykonany z okazji naszego Jubileuszu 10-lecia osobiście odebrali, Prezes Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu – pani Mirosława Kortus oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Bolewice pan Grzegorz Gaczyński.
6 listopada grupa studentów Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udała się do Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na koncert pt.„Poranek muzyczny u mistrza Paderewskiego”. Okazją były urodziny patrona przypadające właśnie 6 listopada.
W progu uczelni powitał studentów osobiście prorektor AM dr hab. Mikołaj Rykowski i zaprosił na poczęstunek. Goście raczyli się aromatyczną kawą i różnorodnym, pysznym ciastem. Oglądali też wystawę poświęconą patronowi AM – Ignacemu J. Paderewskiemu. Wiele osób kupiło płyty i książki.
Punktualnie o 11-tej zaczął się poranny koncert przeplatany prelekcją. Prowadził go gospodarz – p. Mikołaj Rykowski. Koncertowało trio: Rafał Kwiatkowski – wiolonczela /Warszawa/, Michał Francuz – fortepian /Poznań/, Joanna Konarzewska – skrzypce /Kraków/. Grano utwory Paderewskiego i muzyków z epoki. Podziwiano wirtuozerię gry każdego z muzyków. Uwieńczeniem koncertu było ekspresyjny, brawurowo wykonany Polonez As-dur Fryderyka Chopina przez pianistę Jacka Kortusa, który jest m.in. laureatem Konkursu Chopinowskiego. I tu nawet Ci, którzy mówili : nie lubię muzyki poważnej, nie rozumiem, nudzi mnie , doznali szoku estetycznego i autentycznie mieli nawet łzy w oczach. Na zakończenie p. Zofia Krupa, która należy do Rady Programowej MUTW i prodziekan MUTW p. Lidia Tomaszewska, podziękowały Gospodarzowi koncertu i muzykom. Żegnano się wylewnie i dość długo, a nasi Srebrni Studenci otrzymali zaproszenie na kolejne wydarzenia muzyczne.
Kolejnym, zaplanowanym punktem wycieczki była wizyta w poznańskiej Palmiarni. A tam: dżungla, sawanna, meksykański pampas, wrzeszcząca ara i ryby w ciepłych wodach tropiku i… niezmordowana pani przewodnik, również seniorka. Za starania w organizacji wycieczki dziękujemy pani Zofii Krupie – głównej sprawczyni tej eskapady, którą bezsprzecznie należy zaliczyć do udanych i która na długo pozostanie pamięci i miłych wspomnieniach Srebrnej Grupy studentów MUTW.
Oto podwójnie ważna data zapisana na kartach historii naszej Alma Mater. 15.PAŹDZIERNIKA br., z brawurowo odśpiewanym Gaudeamus Igitur, MY – SREBRNI STUDENCI, wkroczyliśmy w nowy Rok Akademicki 2021/22.
Powodem szczególnego świętowania w tym roku był obchodzony jednocześnie JUBILEUSZ 10-LECIA naszego Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tak, tak, to już 10 lat minęło… i wierzymy, że zanosi się na drugie tyle, a może i na więcej, któż to wie…
Na salę, przy uroczystych dźwiękach Gaude Mater Polonia, godnie wkroczyły władze naszego UTW: rektor prof. dr hab. Janusz Skoczylas, dziekan Miedzichowskiego UTW Michał Tybiszewski, prodziekan Lidia Tomaszewska oraz wójt gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota.
Wagę tej wzniosłej uroczystości podkreśliło wspólne odśpiewanie polskiego hymnu. No, a potem cała długa ceremonia potoczyła się wartko, dzięki sprawności prowadzącej – prodziekan Lidii Tomaszewskiej. Zgodnie z protokołem, najpierw powitano zaproszonych znamienitych gości: Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jakuba Rutnickiego, przedstawiciela Starostwa Powiatowego i członka zarządu powiatu nowotomyskiego Edwina Piglę, profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dr hab. Agnieszkę Kaczmarek – pierwszą dziekan naszego uniwersytetu, przedstawicieli władz naszej gminy: sekretarza gminy Karolinę Łotecką i przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Koleckiego, następnie dyrektora Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach Hannę Kaczmarek, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedzichowie Annę Plewę, przedstawicielkę Nadleśnictwa Bolewice Jolantę Gaczyńską oraz sołtysa Bolewic Stanisławę Łodygę. Szczególnie serdecznie powitano przedstawicieli zaprzyjaźnionego UTW w Opalenicy: dziekan Elżbietę Adamczewską wraz z całą Radą Programową.
Na koniec, długimi, gromkimi brawami przywitano SREBRNYCH STUDENTÓW.
Już 6 listopada zapraszamy naszych studentów na wyjazd do stolicy Wielkopolski. W bogatym programie wycieczki każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Proponujemy Wam koncert poświęcony Ignacemu Padarewskiemu w poznańskiej Akademii Muzycznej, prelekcję, spacer po Parku Wilsona, zwiedzanie Palmiarni z przewodnikiem oraz kawę i pyszne ciasto. Zapisy jak zawsze w naszych bibliotekach w Miedzichowie i Bolewicach. Zapraszamy!
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim komputerze.