
Żywisz głębokie przekonanie, że wytwarzanie żywności to ciężka praca w pocie czoła? Przekopywanie, pielenie bez końca, niekończąca się walka z chorobami i szkodnikami, a na dodatek ciągłe podlewanie? Pozwól, że opowiem Ci o Permakulturze, która sprawia, że to Wszystko będzie tylko złym wspomnieniem, a uprawa ogrodu stanie się czystą przyjemnością. Na wykładzie porozmawiamy między innymi o zasadach etycznych kierujących Permakulturą, o 12 zasadach Projektowania Permakulturowego oraz o tym jak w praktyczny sposób stosować wspomniane zasady w codziennym życiu. Wyjaśnimy sobie także czym różni się ogrodnictwo Permakulturowe od konwencjonalnego i ekologicznego. Przyjdź i przekonaj się jak proste staje się życie gdy natura staje się Twoim współpracownikiem, a nie wrogiem.

Haremza Marcelina – Absolwentka Ogrodnictwa specj. Kształtowanie Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Doradca ogrodniczy. Projektantka ogrodów użytkowych i ozdobnych tworzonych w zgodzie z zasadami projektowania permakulturowego. Autorka bloga o tematyce permakulturowej Ogrodowa Alternatywa (www.ogrodowaalternatywa.pl).
Spotkanie odbędzie się w bibliotece w Bolewicach.
Obowiązują zapisy.

Za nami wyjątkowe spotkanie z właścicielami gosp. ekologicznego pod hasłem Korzyści z działki. Zaproponowaliśmy temat na czasie. Jako, że to czas najwyższy na uprawy, a nasi mieszkańcy uwielbiają dopieszczać swoje ogrody i działki. Cieszymy się niezmiernie, że w Tygodniu Bibliotek udało nam się zrealizować w końcu tak liczne spotkanie. Dawka wiedzy o tym jak robić to w zgodzie z naturą, ciekawe patenty i wiedza o ziołach, wzbogaciły wiedzę uczestników, a także spowodowały lawinę pytań. Widać wszystkim brakowało takich spotkań, bo choć wykład miał trwać godzinę, ciekawość uczestników sprawiła, że przedłużył się do prawie trzech.
DRODZY SENIORZY!
Ludzie tacy jak Wy wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców.

Oszuści chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod
różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują
pieniędzy, żeby nie iść do więzienia gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś
ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura
Śledczego udając, że chcą uchronić wasze pieniądze, bo ktoś właśnie włamuje się
na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby
dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do
mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby jakie wykorzystują
oszuści to udawanie pracowników Poczty Polskiej bądź innych instytucji podając
różne powody,
z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości
wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania
oszustom pieniędzy. Niestety często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim
najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.
Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności.
Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym
rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie
pobierajcie gotówki z banku
i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze
pieniądze!
Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek.
Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów.
A co najważniejsze nie dopuścić do tego żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.