12 stycznia w Bibliotece w Bolewicach odbyły się wyjątkowe, twórcze warsztaty, zorganizowane z myślą o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka. Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni i zdolności manualnych.
Podczas zajęć dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły własnoręczne, kolorowe kartki okolicznościowe, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne. Każda praca była niepowtarzalna i powstała z myślą sprawieniu radości ukochanym babciom i dziadkom.
Jesteśmy przekonani, że przygotowane kartki staną się piękną pamiątką i wzruszającym prezentem, który wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział, kreatywność i wspaniałą energię, a także rodzicom za zaufanie. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania i wspólne, inspirujące warsztaty w naszej bibliotece.
Zapraszamy w styczniu do Kina za Rogiem w Bolewicach. W najbliższych tygodniach czeka na Państwa bogaty repertuar pełen różnorodnych i interesujących propozycji filmowych.
„Teściowie 3” to polska komedia z 2025 roku w reżyserii Kuby Michalczuka, przedstawiająca kolejną rodzinną uroczystość, która bardzo szybko przeradza się w serię nieoczekiwanych zdarzeń. W filmie występują m.in. Izabela Kuna, Adam Woronowicz, Maja Ostaszewska oraz Marcin Dorociński. Produkcja w humorystyczny sposób ukazuje napięcia, konflikty i absurdy życia rodzinnego.
„Dalej jazda!” to komedia z 2024 roku (premiera kinowa w 2025), wyreżyserowana przez Mariusza Kuczewskiego. Opowiada historię niespodziewanej podróży grupy seniorów przez Polskę. W rolach głównych zobaczymy Mariana Opanię i Małgorzatę Rożniatowską, a w obsadzie pojawiają się także Julia Wieniawa i Wiktor Zborowski. Film łączy lekki humor z nutą wzruszenia, przypominając, że marzenia można realizować w każdym wieku.
„O psie, który jeździł koleją 2” to familijny film z 2025 roku w reżyserii Magdaleny Nieć, stanowiący kontynuację popularnej opowieści o psie Lampo. W obsadzie znaleźli się m.in. Adam Woronowicz, Mateusz Damięcki oraz Liliana Zajbert. To ciepła, pełna przygód historia o poszukiwaniu zaginionego pupila, skierowana do widzów w każdym wieku.
„Pies i robot” to animacja z 2023 roku w reżyserii Pabla Bergera, oparta na powieści graficznej Sary Varon. Film, pozbawiony dialogów, opowiada poruszającą historię przyjaźni między psem a robotem. Produkcja została nominowana do Oscara w kategorii najlepszego filmu animowanego.
„Donnie Darko” to amerykański thriller science fiction z 2001 roku w reżyserii Richarda Kelly’ego. Film opowiada o nastolatku zmagającym się z wizjami tajemniczego królika Franka, które wpływają na jego postrzeganie świata. W rolach głównych występują Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Drew Barrymore i Patrick Swayze. To kultowa produkcja łącząca dramat psychologiczny z elementami science fiction, podejmująca temat czasu, przeznaczenia i konsekwencji ludzkich wyborów.
TOP-TOMYŚL w Nowym Tomyślu to nowoczesna mleczarnia z ponad 70-letnią tradycją, której korzenie sięgają 1945 roku. Od początku działalności kieruje się niezmienną zasadą: tworzyć produkty najwyższej jakości, o wyjątkowym smaku i pełnej świeżości. Produkcja opiera się na tradycyjnych recepturach i wieloletnim doświadczeniu.
Podczas wycieczki, którą organizujemy 17 lutego, zobaczyć będzie można jak powstają produkty mleczne, a także posłuchać ciekawostek związanych z produkcją mleka i jego przetworów.
Zapisy w bibliotekach lub pod numerem tel. 571-387-561 do 13 lutego. Koszt 10 zł za osobę. Bus z Miedzichowa wyjeżdża o 9.20, z Bolewic o 9.35.
Karnawał, zapusty to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Zatem, w tym roku, karnawałowo poszaleć można od 6 stycznia do 17 lutego. Miedzichowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza swoich Studentów na spotkanie karnawałowe dosali wiejskiej w Bolewicach już 6 lutego o godz. 18.00. Będzie, jak na karnawał przystało, radośnie i tanecznie! Oprawę muzyczną zapewni Państwu DJ Świder.
Koszt wszystkich przyjemności, także tych kulinarnych, wynosi 50 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w bibliotekach lub pod nr tel. 571-387-561 do 30 stycznia.
Wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że nasze bezpieczeństwo to podstawa! Jak o nie zadbać, jak poruszać się w sieci, żeby nie paść ofiarą cyberprzestępców, jak zabezpieczać nasze mienie? Odpowiedzi na te pytania oraz fachowych porad udzieli Państwu mł. asp. Maciej Szułcik – dzielnicowy wsi: Błaki, Bolewice, Bolewicko, Grudna, Sępolno i Węgielnia.
Na spotkanie zapraszamy WSZYSTKICH Seniorów z terenu naszej gminy! Czekamy na Was 30 stycznia o godz. 10.00 w filii biblioteki w Bolewicach.
Już 19 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do biblioteki w Miedzichowie na prelekcję Katarzyny Sztuby-Frąckowiak “Znani i nieznani pacjenci Szpitala Psychiatrycznego w Obrzycach”.
Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu-Obrzycach to nie tylko placówka medyczna, ale również jedno z miejsc pamięci w województwie lubuskim. Szpital powstał w 1904 r. na gruntach byłego majątku ziemskiego rodziny Jokisch. Przeszedł drogę z placówki o profilu psychiatrycznym do ośrodka wielospecjalistycznego, w którym znajduje się również oddział rehabilitacji neurologicznej, oddział terapii uzależnienia od alkoholu czy oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości. Na przestrzeni dziejów szpitala zdarzyła się także ciemna karta. Podczas II wojny światowej do Obrzyc przewieziono chore psychicznie osoby z głębi Niemiec. Nazistowska akcja T-4 – masowe morderstwa ponad 10 tys. osób chorych – była przeprowadzona w latach 1940 -1941. Pamięci ofiar zbrodni jest poświęcony obelisk wzniesiony w 1966 r. na terenie ośrodka oraz stała wystawa w Izbie Pamięci w budynku administracyjnym szpitala.
O historii lecznicy powstała książka „Szpital Psychiatryczny w Obrzycach 1904-1945. Cienie z przeszłości”. Autorką publikacji jest właśnie Katarzyna Sztuba-Frąckowiak – absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego i kierownik ds. naukowych w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, członkini niemieckiego stowarzyszenia naukowców zajmujących się zagładą pacjentów psychiatrycznych Arbeitkreis Gedenkort T4 w Berlinie, prezeska Fundacji Miejsce Pamięci Obrzyce/ Gedenkstätte Obrawalde – którą będziemy mieli przyjemność gościć.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim komputerze.