Mała książka – wielki człowiek

Ruszyła druga edycja ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”! W tym roku włączyła się do niej Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie oraz jej filia w Bolewicach, tak jak ponad 5000 polskich bibliotek. Dzięki niej najmłodsze dzieci w wieku od 3 do 6 lat czekają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze na dobry czytelniczy start, po odbiór których zapraszamy wraz z rodzicami do naszych bibliotek.

Kampania ma za zadanie wprowadzić najmłodszych czytelników w świat biblioteki i zaprzyjaźnić ich z książkami.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Instytut Książki nie zapomina też o rodzicach – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Co ważne, udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Po odbiór wyprawek zaprasza najmłodszych czytelników wraz z rodzicami, Biblioteka w Miedzichowie wraz z filią w Bolewicach.

Skip to content